Chemia użytkowa, czyli popularne środki czystości, chociaż doskonale pełnią swoją funkcję, nie są obojętne dla ludzkiego zdrowia. Absorbowane przez skórę i układ oddechowy, powoli, ale skutecznie oddziałują na organizm. Niestety najczęściej negatywnie.

Świadomość zagrożenia płynącego z codziennego stosowania chemii gospodarczej zaowocowała powstaniem alternatywnych metod sprzątania – przy użyciu ekologicznych preparatów, które równie dobrze sprawdzają się w roli pogromcy brudu, a jednocześnie pozostają bezpieczne dla zdrowia. Coraz częściej po ekologiczne środki czystości sięgają profesjonalne firmy trudniące się sprzątaniem.

Detergenty – „cichy zabójca”
Porządek, czystość, dbałość o higienę – cechy te świadczą o odpowiedzialnym stosunku do życia i trosce o zdrowie. Dom, w którym panuje porządek, jest częściej i chętniej odwiedzany, postrzegany jako przyjazny i gościnny. Jednak utrzymanie tego porządku nie pozostaje neutralne dla naszego zdrowia. Szeroka gama dostępnych w sklepach detergentów jest tak samo przydatna, jak i szkodliwa, jeśli używamy ich zbyt często i w nadmiarze. Kupujemy różne środki do różnych powierzchni, nie bacząc na to, że ilość niekoniecznie przechodzi w jakość. W efekcie systematycznie podtruwamy siebie, swoją rodzinę, a także środowisko, które nie pozostaje obojętne na tak dużą ilość środków chemicznych przedostających się do wody i gleby. Na szkodliwe działanie domowej chemii narażone są szczególnie dzieci – mniejsza odporność skóry związana z nie do końca wykształconym płaszczem hydrolipidowym skutkuje częstym występowaniem skórnych reakcji alergicznych, a w skrajnych przypadkach nawet astmą. Uświadomienie sobie skali zagrożenia to początek na drodze do zmian. Już dziś coraz więcej osób przed zakupem konkretnego preparatu dokładnie analizuje skład chemiczny produktu.

Profesjonaliści sięgają po ekoprodukty
Zarówno w domu, jak i w biurze czy zakładzie pracy, czystości nie powinniśmy osiągać kosztem zdrowia. Jednak czym usunąć poważne zabrudzenia, którym nie da rady sama woda? Nie rozpuścimy tłuszczu wodą, nawet gorącą. Nie usuniemy osadu z sedesu tylko przy pomocy szczotki. Nie wypierzemy wykładziny bez stosownego detergentu. Ekologiczne środki czystości są odpowiedzią na zapotrzebowanie na porządek i zdrowie jednocześnie. Profesjonalne firmy sprzątające coraz częściej sięgają po tego typu produkty, słusznie wychodząc z założenia, że czystości w domu i biurze nie powinno się przypłacać zdrowiem.

Profesjonalna firma sprzątająca a ekologiczne środki czystości
Natura podsuwa rozwiązania w każdej dziedzinie naszego życia, także, jeśli chodzi o sprzątanie. Ekologiczne środki czystości, są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Są w pełni biodegradowalne, nie mają więc negatywnego wpływu na środowisko. Doskonale radzą sobie z brudem i tłuszczem, mimo iż nie posiadają w swoim składzie fosforanów i wybielaczy. Przy ich stosowaniu całkowicie eliminuje się ryzyko występowania zmian skórnych i problemów z funkcjonowaniem układu oddechowego.


Duże firmy trudniące się sprzątaniem coraz częściej rezygnują z chemicznych detergentów na rzecz ekologicznych środków czystości. Jedną z takich firm, jest spółka Impel Facility Services należąca do Grupy Impel. Idea dbałości o środowisko od początku przyświecała funkcjonowaniu firmy, stąd w ofercie znajduje się sprzątanie przy użyciu ekozamienników. Troska o czystość w pomieszczeniach nie może iść w parze ze stosowaniem detergentów niszczących środowisko naturalne, a przede wszystkim mających negatywny wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt. Duża dawka środków chemicznych nie pozostaje obojętna dla zdrowia i nie ulega biodegradacji. Ekologiczne preparaty są gwarancją czystości i bezpieczeństwa dla osób, które je stosują, oraz tych, które przebywają w posprzątanych pomieszczeniach.

Aktualności