Spółka Impel Facility Services będzie odpowiedzialna za utrzymanie czystości w placówkach Poczty Polskiej w całym województwie kujawsko-pomorskim. Zadba także o porządek w Gdańskim Ośrodku Sportu. Tym samym, dzięki nowym kontraktom, Grupa Impel znacząco wzmocni swoją pozycję na rynku usług w zakresie sprzątania i utrzymania czystości w północnych województwach Polski.

Kontrakt z Pocztą Polską został podpisany na 25 miesięcy. Jego wartość wynosi prawie 9 mln złotych. Do obowiązków spółki Impel Facility Services będzie należała dbałość o czystość i porządek w 263 placówkach Poczty Polskiej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Będą to zarówno prace codzienne, jak i okresowe. Ponadto pod opiekę Impel Facility Services trafi także mieszczące się w Lisim Ogonie centrum dystrybucyjne. Jego powierzchnia to ponad 20 000 m².

Gdański Ośrodek Sportu to nowy klient, z którym umowę podpisano w lutym 2018 roku. Odpowiada on za zarządzanie infrastrukturą sportowo-rekreacyjną na terenie całej gminy Gdańsk. Do zadań spółki Impel Facility Services będzie należała dbałość o czystość oraz okresowe przeprowadzanie dezynfekcji w trzech pływalniach na terenie miasta. Umowę podpisano na 35 miesięcy, a jej wartość to prawie 3 mln złotych.

W północnej części polski w ramach usług Facility Management grupa Impel może pochwalić się realizacją usług dla gałęzi przemysłowej i wojska. Ponadto realizowane są także kontrakty w sektorze usług.

Spółka Impel Facility Services powstała na drodze połączenia dwóch innych spółek: Impel Security Polska sp. z o. o. i Impel Cleaning sp. z o. o. W ramach konsorcjum Facility Managment oferuje całościowe zarządzanie nieruchomościami, w tym m.in. bogaty wachlarz usług porządkowych i czystościowych, ochrony osób i mienia, cateringu, rentalu odzieży i serwisu technicznego obiektu.

Zakres działalności obejmuje obszar całego kraju.

Aktualności