Obecna sytuacja wymaga od usługodawców dostosowania parametrów usług czystościowych do obowiązującego reżimu sanitarnego. Certyfikat Gwarant Czystości i Higieny potwierdza profesjonalizm firm oraz zapewnia współpracę z najlepszymi z branży.

Certyfikat jest przyznawany przez niezależny podmiot, firmę TÜV Rheinland i dotyczy świadczenia usług w zakresie utrzymania czystości i dezynfekcji. To branżowy znak jakości o znaczeniu międzynarodowym. Potwierdza najwyższe standardy, które są spełniane przez firmy legitymujące się nim. W sytuacji zagrożenia wirusem powodującym Covid-19 niezwykle ważne jest korzystanie z zaufanych dostawców usług, takich jak Grupa Impel. Dysponują oni odpowiednim zapleczem technologicznym oraz wiedzą i doświadczeniem, które pozwalają za każdym razem przeprowadzić rzetelny audyt obiektów klienta pod kątem ochrony epidemiologicznej i dopasować do jego wyników realizację usługi.

„Firmy, które ponownie uruchamiają swoją działalność powinny wybierać sprawdzonych partnerów w zakresie utrzymania czystości i reżimu sanitarnego – a najwyższe standardy spełniają wykonawcy posiadający certyfikat, którego potwierdzeniem jest znak Gwarant Czystości i Higieny. Dla otwierających się powoli z powrotem hoteli, restauracji, galerii handlowych i sklepów oraz biurowców, przedszkoli, żłobków, szkół i uczelni kluczowa jest odpowiednia jakość sprzątania, dezynfekcji i ochrona pracowników (…) Eksperci TÜV Rheinland Polska drobiazgowo weryfikują zgodność stosowanych technologii z międzynarodowymi standardami, sposób postępowania ze środkami używanymi w procesie świadczenia usług, w tym odpowiednie świadectwa jakości tych środków, bezpieczeństwo i higienę pracy pracowników w określonych warunkach, w tym w reżimie sanitarnym, bezpieczeństwo informacji.” – mówi Janusz Grabka, prezes zarządu TÜV Rheinland Polska.

Gwarant Czystości i Higieny – program audytowania i certyfikacji prowadzony przez TÜV Rheinland Polska oraz Polską Izbę Gospodarczą Czystości – działa w Polsce od 14 lat i jest jedynym tego typu programem w kraju. Jednym z jego celów jest wyeliminowanie usług na niskim poziomie i wykluczenie firm o wątpliwej reputacji.

Poznaj naszą ofertę w zakresie bezpieczeństwa biznesu na czas walki z epidemią.

Aktualności