IV Kongres MIT Sloan Management Review Polska, który odbył się w dniach 11-12.05.2022 r., dobiegł końca. Podczas wydarzenia Grzegorz Smereka – wiceprezes spółki Impel System, wziął udział w debacie eksperckiej „Zrównoważony rozwój dla środowiska – wyzwania zielonej transformacji”.

Do 2050 roku zgodnie z planami Unii Europejskiej, kraje członkowskie muszą stać się krajami neutralnymi klimatycznie i przyjaznymi środowisku. Nowy „zielony ład” ma na celu definiowanie zrównoważonego sposobu działania zarówno w zakresie operacyjnym jak i strategicznym.

Grupa Impel podjęła już szereg działań związanych z „zieloną zmianą”. O wyzwaniach jakie stawia zielony ład oraz strategii zielonej transformacji naszego biznesu mówił Grzegorz Smereka w debacie:

„Ze względu na specyfikę naszej branży, zielona transformacja w Grupie Impel to przede wszystkim dekarbonizacja, oszczędzanie zasobów, ograniczanie i prawidłowe zarządzanie emisjami. Nie da się przeprowadzić tych działań bez uświadamiania pracowników i bez samoograniczenia. W naszym przypadku rozpoczęliśmy ten proces dość dawno od naprawdę prostych inicjatyw, krok po kroku angażując naszych pracowników”.

Na jakim etapie zielonej transformacji są polskie przedsiębiorstwa?
Jakie strategie obrały, aby osiągnąć neutralność klimatyczną w wyznaczonym przez UE czasie?
Jakie wyzwania zauważają podczas ich wdrażania przez firmy i jak sobie z nimi radzą?

Odpowiedzi na te i inne pytania w zakresie zielonej transformacji, dostępne są w nagraniu z debaty.


O zmianach, jakie wdrożyliśmy możesz przeczytać na naszej stronie.

Aktualności