Grupa Impel otworzyła pierwsze w Polsce centrum zajmujące się szkoleniem pracowników w zakresie technik wykorzystywanych w usługach sprzątania. Centrum prowadzi także szkolenia dotyczące nowoczesnych technologii stosowanych w tych usługach w branży Facility Management. Nowy projekt jest efektem współpracy Grupy Impel z największymi producentami profesjonalnego sprzętu oraz profesjonalnej chemii używanej do utrzymania czystości.  
 

Centrum Szkoleń Produktowych jest miejscem doskonalenia umiejętności w zakresie posługiwania się nowoczesnymi technologiami w usługach dla branży Facility Management. Przestrzeń szkoleniowa przeznaczona jest przede wszystkim dla pracowników wykonujących usługi sprzątania oraz dla osób odpowiadających za nadzór nad jakością tych usług. 

– Grupa Impel realizuje usługi sprzątania dla kilku tysięcy klientów, w tym dużych klientów sieciowych. Jako największa w Polsce firma świadcząca usługi związane z utrzymaniem czystości  jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za podążanie za najnowszymi trendami i wdrażanie nowych technologii, ale też stałe podnoszenie kompetencji naszych pracowników, – podkreśla Tomasz Grabski, dyrektor ds. centrum szkoleń technologicznych w Grupie Impel.  

Centrum Szkoleń Produktowych

Strefa szkoleń praktycznych  

Centrum podzielone jest na strefę przeznaczoną do realizowania szkoleń teoretycznych oraz praktycznych. Druga strefa to powierzchnia 300 m2. Umieszczono w niej np. szesnaście typów podłoży, które wymagają stosowania zupełnie różnych technik sprzątania i konserwacji. Strefa do szkoleń praktycznych zawiera także specjalnie zaaranżowane stanowiska. Posiadają one zainstalowane okna, kasę sklepową, ladę chłodniczą oraz wykonane z różnego typu materiałów urządzenia sanitarne. Bardzo istotnym zadaniem centrum szkoleniowego jest także budowanie świadomości ekologicznej pracowników. 

W stronę usług przyjaznych środowisku

– Podczas prowadzonych szkoleń będziemy zwracać uwagę na rozwijanie wiedzy dotyczącej technologii przyjaznych naszemu środowisku – mówi Grzegorz Smereka, wiceprezes zarządu spółki Impel System. W ramach wykonywania usług utrzymania czystości wspieramy się urządzeniami, które pozwalają nam znacznie ograniczyć zużycia energii elektrycznej, wody oraz zmniejszyć ilość emitowanych ścieków. Sięgamy również po technologie nie wymagające użycia chemii, czego przykładem jest mycie powierzchni z wykorzystaniem wody demineralizowanej.  Stawiamy na rozwój kompetencji naszych pracowników zarówno w zakresie technik sprzątania, obsługi nowoczesnych urządzeń. Szkolimy także z właściwego dozowania preparatów czyszczących czy segregowania odpadów dodaje Grzegorz Smereka. 

Jakość prowadzonych w centrum szkoleń gwarantuje doświadczona kadra szkoleniowa oraz uczestniczący w projekcie najważniejsi w branży producenci urządzeń czyszczących oraz chemii profesjonalnej. W gronie partnerów centrum szkoleń produktowych Grupy Impel znalazły się firmy, takie jak: Kärcher, Makita, Vermop, Buzil, I-Team czy Bravos. 

Centrum Szkoleń Produktowych Grupy Impel mieści się we Wrocławiu, przy ul. Słonimskiego 1, w biurowcu ZITA – w nowej siedzibie centrali Grupy Impel.

Aktualności