Produkty marki Biopur należącej do spółki Impel Delivery posiadają oznaczenie EU Ecolabel. Środki legitymujące się tym europejskim certyfikatem mają nie tylko najwyższą jakość, ale też są bezpieczne dla ludzi i środowiska naturalnego.

Od kwietnia 2022 r. Biopur jest marką należącą Impel Delivery, spółki działającej w ramach Grupy Impel. Marka posiada linię produktów ekologicznych – profesjonalną oraz do wykorzystania w gospodarstwie domowym. Środki ekologiczne nie zawierają związków, które mogą być szkodliwe dla środowiska, co więcej bazują na skoncentrowanych komponentach roślinnych. Oferta marki Biopur jest bardzo szeroka. Obejmuje m.in. produkty służące do mycia podłóg, w tym do mycia maszynowego, preparaty do mycia sanitariatów czy środki służące do mycia paneli fotowoltaicznych.

Honorowany na całym świecie Certyfikat EU Ecolabel otrzymują wyłącznie produkty spełniające najwyższe standardy jakościowe. Oznacza to, że są one też w pełni bezpieczne dla ludzi i środowiska. Sam program certyfikacji EU Ecolabel został powołany i zatwierdzony przez Komisję Europejską.

Biopur EU Ecolabel

Nadanie certyfikatu marce Biopur wiąże się z restrykcyjnym audytem. Dotyczył on całego procesu produkcji środków oraz cyklu życia produktu i jego wpływu na środowisko naturalne. Proces certyfikacji trwał aż 1,5 roku, co spowodowane było szczegółowością audytu. Znak EU Ecolabel  potwierdzający nadanie certyfikatu można znaleźć na opakowaniach produktów. W przypadku marki Biopur można go znaleźć na produktach ekologicznych – przeznaczonych zarówno do użytku domowego, jak i przez profesjonalne firmy sprzątające.

Aktualności