W celu przystosowania się do wymagań współczesnego klienta oraz wypracowania przyszłych standardów profesjonalnego sprzątania, firma sprzątająca DC System Premium nieustannie szkoli swoich pracowników.

Coraz bardziej docenia się szkolenia pracowników w firmach sprzątających. Wiedza teoretyczna wzbogacona o zajęcia praktyczne, pozwala nabyć nowe umiejętności, doskonalić te już nabyte i pozyskać wiedzę na temat najnowszych technik sprzątania.
Odpowiednia wiedza i umiejętności pracowników odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu kompleksowej usługi sprzątającej, która dotyczy zarówno utrzymania porządku, jak też profesjonalnego kontaktu z klientem i dopasowaniu oferty do jego indywidualnych potrzeb. Tomasz Poryszewski, dyrektor ds. rozwoju hotelarstwa z DC System Premium podkreśla, że praca firmy sprzątającej w hotelach czy pensjonatach powinna być w taki sposób zorganizowana, aby wszelkie jej działania nie miały wpływu na komfort gości i jednocześnie pozwolił im odczuć, że znajdują się w miejscu, w którym czystość odgrywa kluczową rolę.

W celu przystosowania się do wymagań współczesnego klienta oraz wypracowania przyszłych standardów profesjonalnego sprzątania, firma sprzątająca DC System Premium nieustannie szkoli swoich pracowników. System szkoleń nie tylko wspiera ich rozwój, umożliwia zdobycie wiedzy teoretycznej i nabycia umiejętności praktycznych, ale jest również szansą dla tych kandydatów, którzy chcą podjąć u nas pracę bez wcześniejszego doświadczenia.

Firma sprzątająca otwarta na nowe możliwości
Rozpoczynając pracę w firmie sprzątającej, trzeba być świadomym, że utrzymanie porządku w biurze czy hotelu znacznie różni się od dbania o czystość w naszym prywatnym mieszkaniu. Warto tu skorzystać z rad wyspecjalizowanych szkoleniowców, by uniknąć niepowodzeń i usprawnić wykonywanie swoich obowiązków. Poznanie nowoczesnych metod sprzątania, obsługi sprzętu, środków czystości i technik pracy, może zaoszczędzić wiele czasu oraz stresu związanego z nowym zatrudnieniem. DC System Premium zapewnia tego rodzaju szkolenia, pozwalając swoim kursantom świadczyć usługi zgodne z najwyższymi standardami.

Brak doświadczenia nie dyskwalifikuje do otrzymania pracy w firmie pełniącej usługi sprzątające najlepszej jakości. Dzięki szkoleniom pracownik zyskuje wiedzę, ale przede wszystkim – to, co najważniejsze w tej pracy – praktyczne umiejętności dotyczące technik sprzątania. Inwestując w szkolenia, firma zyskuje wykwalifikowany i wartościowy zespół pracowników.

Wiedza teoretyczna w praktyce
Szkolenia w firmie sprzątającej powinny składać się z części teoretycznej i praktycznej. Zdobyta wiedza teoretyczna warunkuje prawidłowe wywiązanie się z obowiązków podczas wykonywania poszczególnych czynności. Szkolenia, z jakich korzysta firma DC System obejmują m.in:

  • procedury związane z wyglądem i higieną personelu sprzątającego,
  • BHP w housekeepingu,
  • zakres obowiązków,
  • techniki pracy,
  • współpracę z innymi działami,
  • stosowanie profesjonalnego sprzętu sprzątającego oraz wykorzystywanie i dobór właściwych środków czystości,
  • kontrolę stanu technicznego sprzętów i urządzeń.

Jak podkreśla jeden ze szkoleniowców: „sprzątanie biurowców czy hoteli musi być zgodne z odgórnie narzuconymi zasadami i obowiązującymi procedurami, jednak nie można zapominać o standardach firmy sprzątającej. To one najczęściej są wyznacznikiem jakości i profesjonalizmu, jakim wyróżnia się kadra pracownicza”. Z tego powodu od początków swojej działalności podkreślamy, że kluczowa jest dla nas całościowa opieka nad klientem. Szkolenia pracowników mają być wprowadzeniem ich do naszej firmy i jednocześnie zapoznaniem ze standardami, jakie w niej obowiązują.

Aktualności