Nowoczesne autonomiczne roboty sprzątające coraz częściej pojawiają się w dużych przestrzeniach handlowych czy halach lotniskowych. Po tego typu rozwiązania sięgamy również w obiektach u klientów z branży logistycznej, czego przykładem są testy Ecobota prowadzone wspólnie z Rhenus Logistic.

Współpracę z klientem rozpoczęliśmy w 2015 r. od usług ochrony i od tego czasu nasza współpraca stale się rozwija. Obecnie wspieramy klienta w zakresie bezpieczeństwa, utrzymania czystości zapewniania personelu oraz dostarczania artykułów BHP – mówi Łukasz Targasiński, dyrektor segmentu transport i logistyka.

Testy w zakresie wykorzystania robotów sprzątających u klienta rozpoczęliśmy pod koniec października 2022 r. Prowadzone działania dotyczyły hali o powierzchni 80 tys. m2. Zainicjowane działania wynikają z potrzeby utrzymania standardu czystości w obsługiwanym obiekcie, pomimo ograniczenia przez klienta liczby roboczogodzin personelu sprzątającego. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest technologia, jednak jej wdrożenie wymaga odpowiedniej wiedzy, przygotowań, a przede wszystkim wykorzystania profesjonalnego sprzętu.

Zgodnie z potrzebami klienta

Proces optymalizacji usługi sprzątania przebiegał u klienta wieloetapowo. W jego wdrożeniu uczestniczyło dwóch technologów z Grupy Impel – Robert Ratyński i Maksym Kaplanskyy. Pierwszym krokiem była zmiana harmonogramowania usługi sprzątania, która została wprowadzona, aby uzyskać jak największe oszczędności czasowe. Kolejne kroki to zmiany w zakresie technologii stosowanych w sprzątaniu hali, np. wprowadzenie częstszego zamiatania powierzchni, zamiast mycia. Tego typu działania wynikały z przeprowadzonej przez technologów analizy typów zabrudzeń, które gromadzą się w obsługiwanym obiekcie. Ostatnim krokiem było testowanie rozwiązań autonomicznych, czyli wdrożenie robotów sprzątających.

Przed nami dalsza współpraca z klientem. Zobacz więcej informacji na temat oferowanych przez nas usług sprzątania oraz rozwiązań przeznaczonych dla sektora transportu i logistyki.

Aktualności