W piątek 10 lutego 2023 r. na scenie TAURON Areny Kraków przed polską publicznością wystąpił Michael Bublé. Artysta, który zasłynął z coverów piosenek Franka Sinatry, The Beatles, Raya Charlesa, czy Elvisa Presleya, ma na swoim koncie takie nagrody jak: Grammy i Juno. Koncert w Krakowie zaplanowany został w ramach trasy koncertowej Higher Tour. W TAURON Arenie Kraków byliśmy odpowiedzialni za utrzymanie czystości w czasie wydarzenia oraz sprzątanie po zakończeniu imprezy.

W koncercie w Krakowie wzięło udział kilkanaście tysięcy osób. Energia koncertu była wyjątkowa, nie zabrakło również żartów na scenie i interakcji publiczności z lubianym przez Polaków wokalistą.

Sprzątanie w czasie koncertu

Nasza ekipa sprzątająca również stanęła na wysokości zadania tego wieczoru, dbając o czystość na terenie obiektu. Z TAURON Areną Kraków współpracujemy od ponad 8 lat, a za nami wygrany przetarg na kolejne 2 lata współpracy.

„Dla nas jest to zawsze duże wyzwania, bo koncerty Michaela Bublé są bardzo widowiskowe. W ich trakcie spada ogromna ilość konfetti. Mimo urządzeń i maszyn, z których korzystamy – sprzątanie po tego typu koncertach trwa wiele godzin” – mówi Teresa Paluch z Grupy Impel, odpowiedzialna za kierowanie obiektem.

W przypadku obsługi tego typu dużych wydarzeń praca zespołu odpowiedzialnego za sprzątanie zaczyna się od wczesnych godzin porannych w dniu koncertu. Wynika to z konieczności prowadzenia pierwszych prac porządkowych, które trwają już od etapu montażu sceny i oświetlenia koncertowego. Naszym największym zadaniem podczas wydarzenia było zadbanie o porządek Areny od otwarcia bram dla publiczności, czyli od godziny 17:00.

W czasie wydarzeń w TAURON Arenie Kraków  porządku we wszystkich strefach pilnuje zazwyczaj załoga 10-12 osobowa. Tym razem wydarzenie wymagało ekipy jeszcze liczniejszej, bo składającej się z 21 osób. Na miejscu pracowały osoby o dużych umiejętnościach organizacyjnych i z wieloletnim doświadczeniem w pracy z obiektem oraz tego typu wydarzeniami.

Zakres świadczonej usługi na Arenie obejmował sprzątanie całej widowni (ponad 15 tysięcy miejsc siedzących), 28 lóż z ciągami komunikacyjnymi, 3 poziomów korytarzy, klatek schodowych, garaży, terenu zewnętrznego obiektu, restauracji, sal konferencyjnych, garderób, sanitariatów, szatni i zaplecza technicznego. Po zakończonym koncercie około 22:00 rozpoczęliśmy przygotowanie do prac
porządkowych, aby w 4 godziny posprzątać i jednocześnie przygotować obiekt do kolejnego wydarzenia.

Usługa sprzątania na koncercie w liczbach:

  • Zebraliśmy 400 m3 śmieci po imprezie
  • Uporządkowaliśmy 55 tys. m2 powierzchni wewnętrznych
  • Zadbaliśmy o porządek 40 tys. m2 terenów zewnętrznych podczas jednego wieczoru koncertowego

Bardzo się cieszymy, że w swojej codziennej pracy możemy pracować z takimi obiektami jak TAURON Arena Kraków i jednocześnie uczestniczyć w tak dużych wydarzeniach, jak koncerty międzynarodowych gwiazd.

Gratulacje dla całej ekipy, która wykonała ogromną pracę na miejscu.

Organizatorem koncertu była agencja Live Nation.

Aktualności