Mycie paneli fotowoltaicznych

Czyszczenie fotowoltaiki jest sprawdzoną metodą poprawy sprawności i konserwacji instalacji fotowoltaicznej. Brudne panele powodują, że system wytwarza mniej energii elektrycznej, przez co zwrot kosztów odwleka się w czasie.  Profesjonalne mycie paneli fotowoltaicznych rozwiązuje ten problem. Ważne jednak, aby było prowadzone w odpowiedni sposób.

Zapytaj o ofertę

Jak myjemy panele fotowoltaiczne?

Jeśli sekcje paneli pokryte są liśćmi, sadzą, mchem, pyłkami roślin czy odchodami ptaków, ich wydajność ulega poważnemu pogorszeniu, ale nie jest to jedyny problem. Długotrwałe zaleganie brudu może spowodować także trwałe uszkodzenia paneli. Tylko czysta instalacja fotowoltaiczna będzie wytwarzać energię w 100% efektywnie. Zalecamy profesjonalne, bezpieczne, ekologiczne i wydajne mycie paneli fotowoltaicznych.

Naszą usługę realizujemy z wykorzystaniem wody demineralizowanej. Używamy jej pod niskim ciśnieniem i bez środków chemicznych. Takie mycie paneli fotowoltaicznych eliminuje ryzyko powstania uszkodzeń. Woda demineralizowana jest również w pełni ekologiczna, a przy tym nie pozostawia zacieków i smug. Co więcej tworzy naturalną warstwę antystatyczną ograniczającą przyleganie zabrudzeń do powierzchni ogniw. Podczas pracy korzystamy z miękkich szczotek karbonowych przeznaczonych do czyszczenia delikatnych powierzchni.

Przed przystąpieniem do mycia paneli, nasi specjaliści dokładnie sprawdzą ich stan oraz dostępność miejsca, w którym się znajdują. Następnie, przygotują niezbędne narzędzia i środki czyszczące. Warto zaznaczyć, że fachowcy Grupy Impel posiadają uprawnienia do prac na wysokościach oraz odpowiednie wyposażenie, więc mogą z powodzeniem realizować zadania nawet na wielopiętrowych obiektach. Usługa mycia paneli fotowoltaicznych jest więc prowadzona w sposób całkowicie bezpieczny.

Co zyskujesz?

Eliminacja strat mocy

wynikających z zanieczyszczenia fotowoltaiki

 

Przywrócenie sprawności

paneli fotowoltaicznych

Szybszy zwrot kosztów

inwestycji w energię słoneczną

 

 

Wydłużenie żywotności instalacji

modułów paneli fotowoltaicznych

Poprawę estetyki

całej instalacji fotowoltaicznej

 

 

Krótki termin

realizacji usługi mycia paneli fotowoltaicznych

Co nas wyróżnia?

  • Zlecenia realizujemy z wykorzystaniem Mobilnych Grup Porządkowych, które cechuje stała dostępność, sprawność i szybka reakcja.
  • Jako firma czyszcząca panele fotowoltaiczne inwestujemy dużo czasu, a także środków finansowych w unowocześnianie sprzętu i technik czyszczenia oraz szkolenia pracowników, co pozwala na utrzymanie stałego, wysokiego poziomu realizowanych zadań.
  • Mamy spore doświadczenie w takich pracach, jak czyszczenie paneli fotowoltaicznych. Twoja firma ma gwarancję prawidłowej realizacji zlecenia nawet w trudno dostępnych miejscach.
  • Po zakończeniu mycia paneli, nasi specjaliści mogą przygotować dla Ciebie krótki raport z wykonanej usługi, którym znajdą się informacje dotyczące stanu ogniw oraz innych elementów instalacji fotowoltaicznej.
Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami
i sprawdź ofertę

Proponujemy kompleksową usługę mycia paneli fotowoltaicznych, dzięki której Twoja firmowa instalacja będzie służyć zdecydowanie dłużej oraz wygeneruje więcej energii.

Zapytaj o ofertę

Od czego zależy koszt usługi mycia paneli fotowoltaicznych?

Cena czyszczenia paneli fotowoltaicznych może zależeć od kilku czynników. Przede wszystkim, ważny będzie rozmiar samej instalacji. Im więcej ogniw dany system solarny obejmuje, tym większa powierzchnia do umycia, co przekłada się na wyższe koszty realizacji usługi (więcej zużytej wody, dłuższy czas pracy itd.).

Istotny jest również stopień zanieczyszczenia. Jeśli panele fotowoltaiczne są silnie zabrudzone, to wykonanie prac wymaga więcej czasu i wysiłku. Nie bez znaczenia będzie lokalizacja samej instalacji. Gdy znajduje się ona na wysokościach lub w trudno dostępnych miejscach, to wykonanie prac wymaga użycia specjalistycznego sprzętu oraz umiejętności, co może przekładać się na wyższe koszty. Czyszczenie paneli fotowoltaicznych dla firm jest zawsze wyceniane indywidualnie, w oparciu o kilka podstawowych informacji, o które poprosimy Cię podczas prezentacji oferty.

Inne produkty

Zobacz więcej